Zrównoważony rozwój

Środowisko naturalne jest podstawą, na której budujemy naszą teraźniejszość i naszą przyszłość, a człowiek jest jego integralną częścią. Świadomi wyzwań naszych czasów, ideę zrównoważonego rozwoju wdrażamy również w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi. Naszych pracowników wspieramy w oparciu o model Employee Life Cycle na każdym etapie ich rozwoju w organizacji. Wierzymy bowiem, że silną całość tworzą silne jednostki.

 

Zespół

HemPoland to zespół pionierów. Widzimy siebie jako drużynę, która walczy o pozycję lidera nie tylko w branży konopnej, ale wśród wszystkich dynamicznych i innowacyjnych organizacji. Cieszymy się, gdy dołączają do nas ludzie, którzy podobnie jak my, wierzą, że środowisko naturalne jest naszym wspólnym dobrem, a gospodarka celem do poprawy dobrobytu ludzkości. W zespole, który łączą wspólne wartości łatwo o szczerość i solidarność. Różnorodność w ramach tych wartości jest dla nas źródłem kreatywności. Wspólnie szukamy nowych dróg i rozwiązań.

Wiedza

Nie każdy kandydat musi wiedzieć czym różni się CBD od CBDA, ale każdy członek zespołu poznaje tę różnicę już pierwszego dnia swojej pracy. „Onboarding” w HemPoland rozpoczyna się bowiem od kilkugodzinnego szkolenia z wiedzy o kannabinoidach i konopiach, przygotowanego przez naszych naukowców. Trzymiesięczny, kompleksowy proces wdrożenia do pracy prowadzi nowych członków zespołu przez wszystkie arkana organizacji. Od celów i strategii ich realizacji, po procedury jakości. Od narzędzi komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej, szczegóły dotyczące pracy zdalnej, po instrukcję segregacji śmieci w naszych biurach.

Rozwój

HemPoland funkcjonuje w dynamicznie zmieniających się realiach gospodarczych i ekonomicznych. Branża konopna to jeden z najszybciej rosnących sektorów gospodarki i jako taka, jest polem często zmieniających się regulacji prawnych i gospodarczych. Nie jesteśmy obserwatorem tych zmian – jesteśmy ich aktywnym uczestnikiem. Nowoczesność, innowacje i nauka to nasz powszedni habitat. Nie rezygnujemy ze sprawdzonych w przeszłości metod, bo to, że odważnie patrzymy w przyszłość i czujemy się jej częścią, nie wynika z chęci obalania starego świata. Chcemy budować, rozwijać, inspirować i mieć swój udział w tworzeniu nowej gałęzi gospodarki w skali europejskiej i światowej.

Change Management

Panta rhei, czyli wszystko płynie – powiedział Heraklit z Efezu. Zmiana jest ciągła. Na polu zawodowym zmianą jest rozpoczęcie współpracy, zmiana w składzie zespołów, awanse, nowa strategia lub jej modyfikacja, nowe narzędzia, którymi się posługujemy. Zmieniają się procesy, podejście do celu. Zmianą są także nowe zadanie dla zespołu, zakończenie współpracy, nowa sytuacja prywatna, do której należy dostosować pracę (jako firma chcemy pomagać też w tych obszarach). Również optymalizacja i rozwój są zmianą! W HemPoland wychodzimy tym zmianom naprzeciw, równocześnie nie obalając starych, sprawdzonych zasad. Jak to robimy? Definiujemy, jak dana zmiana wypływa na: jednostkę, organizację, zespoły i poszczególnych członków naszej organizacji, a następnie, aby wesprzeć wszystkich zaangażowanych, planujemy konkretne kroki, takie jak odpowiednia komunikacja oraz gotowe rozwiązania na kwestie, które ulegną zmianie i na które zmiana będzie miała wpływ.

Dlaczego change management jest priorytetem? Zmiana jest ciągła, a komfort pracy jest najistotniejszy, dlatego szczerze i świadomie rozmawiamy o zmianie. Naszym celem jest zapewnienie członkom zespołu komfortowego miejsca pracy i współpracy, ciągłości rozwoju, zaangażowania, satysfakcji i poczucia bezpieczeństwa.

Wartości i priorytety

Wartości i priorytety jakimi kierujemy się w codziennym życiu wyrastają z naszych przekonań. Przede wszystkim:

 • jesteśmy Zespołem!,
 • wspólnie tworzymy dynamiczną organizację, której celem jest budowanie komfortowego miejsca współpracy i codziennych aktywności,
 • dokładamy starań, aby stworzyć najlepszą atmosferę w naszej organizacji,
 • propagujemy wartości: bądź kulturalnym dla siebie i innych,
 • pielęgnujemy przepływ wiedzy i informacji.

Ponadto:

 • realizując zadania nie boimy się błędów, komunikujemy się na każdym etapie, współpracujemy ze sobą – pracujemy zespołowo, wspieramy się, prosimy o pomoc;
 • wspólnie tworzymy kulturę organizacyjną, która jest zgodna w powyższymi wartościami,
 • człowiek i bezpieczeństwo w pracy to dla nas kluczowe priorytety. Bezpieczeństwo wdrażamy poprzez zaangażowanie wszystkich naszych koleżanek i kolegów w proces stałego doskonalenia kultury bezpieczeństwa.

 

Rekrutacja

W procesie rekrutacji chcemy się przede wszystkim dobrze rozumieć. Dbamy o to, by precyzyjnie określić zakres działań i odpowiedzialności w ramach stanowiska i konkretnie definiujemy nie tylko nasze oczekiwania, ale też obietnice.

Uważamy, że szczegółowe (co nie oznacza, że długie) ogłoszenie i transparentna komunikacja w ramach rekrutacji to droga do podjęcia współpracy z najlepszymi kandydatami. Dlatego nie stosujemy półśrodków i zawsze mówimy prawdę. Proces rekrutacji zaczynamy od rozmowy z menadżerem rozwijanego zespołu, aby dowiedzieć się o każdym niuansie dotyczącym stanowiska oraz wymaganiach i oczekiwaniach wobec osoby zajmującej określoną rolę w organizacji. W ogłoszeniu piszemy o wszystkim co istotne: definiujemy nasze potrzeby, kulturę organizacyjną i deklarację tego, co chcemy zaoferować nowemu członkowi zespołu. Zawsze określamy „widełki wynagrodzenia” – to praktyka wciąż rzadko spotykana w trakcie rekrutacji, ale dla nas kluczowa, ponieważ podkreśla równość i transparentność organizacji. Szukamy osób zdecydowanych.

W trakcie rozmów rekrutacyjnych nie boimy się „trudnych pytań” (ponieważ nie ma trudnych pytań!). Niczego nie ukrywamy – bardzo dokładnie przedstawiamy naszą Organizację, mówimy o naszej komunikacji wewnętrznej, szczegółowo opisujemy wymagania, weryfikujemy postawę i umiejętności, zarówno umiejętności na stanowisku, jak i nasze umiejętności w ramach współpracy i zarządzania zmianą – aby nowy członek zespołu miał pewność, że będzie się u nas czuł komfortowo. Składamy obietnice, których dotrzymujemy. Ścieżka rozwoju każdego członka zespołu oparta jest na rozwoju, wzajemnej motywacji, rozmowie i wspólnej realizacji strategii HemPoland.

 

Praca zdalna

Pracujemy zdalnie – tak realnie. Praca zdalna jest z nami od 2018 roku. Nie ma dla nas żadnej różnicy, czy decydujesz się na prace w biurze, w domu, czy też może w mieszkaniu u znajomych. 2020 rok pokazał, że o pracy zdalnej mówili wszyscy, ale nikt jej nie wdrażał – był to kolejny slogan, bez poparcia w czynach. My od zawsze dużo ze sobą rozmawiamy i skrupulatnie załatwiamy sprawy, ale nie musimy wszyscy równocześnie pracować w jednym biurze. W czasie spotkań nie pytamy: „Gdzie jesteś?”, a „Co u Ciebie? Jak mogę Ci pomóc? Nad czym dziś wspólnie pracujemy?”.

 

Komunikacja

W dzisiejszych czasach dobra komunikacja wewnętrzna wydaje się być tematem, który nie wymaga wsparcia. Nic bardziej mylnego. Uważamy, że zawsze może być lepiej! Prawidłowy przepływ wiedzy i informacji w komunikacji wewnętrznej wspiera współpracowników, usprawnia ich działania i sprawia, że nasza organizacja działa skuteczniej. Na komunikację wewnętrzną w HemPoland składają się:

 • codzienny przepływ informacji: obieg dokumentów;
 • obieg informacji (m.in. wewnętrzne zasady i procesy organizacyjne);
 • zarządzanie zmianą;
 • przepływy wiedzy, czyli szkolenia wewnętrzne, ciągła wymiana informacji;
 • Yammer, Intranet, tablice ogłoszeń – nasze narzędzia do komunikacji wewnętrznej.

Na każdym etapie dokładamy starań, aby przepływ wiedzy oraz informacji w HemPoland był płynny, a każdy proces przyjazny dla wszystkich uczestników.

Na komunikację wewnętrzną w HemPoland składają się nie tylko narzędzia służące do przekazywania wiadomości, informacji. Komunikacja to również dzielenie się wiedzą, tworzenie procesów usprawniających codzienne działania. To także współpraca wewnątrz działów oraz między zespołami.

 

Ścieżka kariery

Na wszystko się umawiamy, traktujemy się na równi, jako dorosłych i świadomych uczestników życia społecznego. Rozmawiamy o planie rozwoju i realizujemy go wspólnie, a rozmowę tę zaczynamy już na etapie rekrutacji.

 

Benefity

Benefity w HemPoland to oferta, która ma poprawiać komfort pracowników w życiu zawodowym i prywatnym. Najpopularniejsze z nich to między innymi:

 • Opieka medyczna LuxMed – pakiet kompleksowy VIP, gwarantujący dostęp do lekarzy w ciągu 3 dni i natychmiastową obsługę w placówkach, bez konieczności stania w kolejkach;
 • Ubezpieczenie grupowe Warta – pomoc finansowa dla członków organizacji oraz ich najbliższych w wielu sytuacjach życiowych;
 • Zajęcia z języka angielskiego – rozwój kompetencji językowych członków zespołu poprzez udział w lektoracie z języka angielskiego, prowadzonym przez doświadczonych lektorów;
 • Dofinansowanie do wypoczynku – dofinansowanie do urlopu wypoczynkowego w ramach Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych;
 • Dofinansowanie do okularów – dofinasowanie zakupu szkieł korekcyjnych w trosce o komfort pracy;
 • Warsztaty z odpoczynku – cotygodniowe spotkania podczas których praktykujemy techniki reksacyjne pod okiem instruktorki;
 • Cykl szkoleń wewnętrznych – cykl spotkań, w ramach których każdy członek organizacji ma szanse podzielić się swoją wiedzą i pasją.

Lista benefitów stale powiększa się – wliczamy do niej nie tylko te wymienione wyżej. To także udogodnienia w czasie pracy zdalnej, takie jak możliwość zamówienie materiałów biurowych do domu, czy wszelkie „małe akcje”, m.in. promujące aktywność fizyczną konkursy sportowe z nagrodami. Dla nas, benefity to stała troska, uważność i ciągłe zastanawianie się, jak możemy sprawić, by twój dzień był dla ciebie ciekawszy, bardziej przyjemny, weselszy, bezpieczniejszy. Po prostu lepszy!

 

Zasady

W HemPoland tworzymy takie polityki i procedury, które zapewniają nam poczucie bezpieczeństwa, równości i doskonałego zrozumienia wszystkich przepisów. Nasze dokumenty są czytelne i zrozumiałe. Zawsze konsultujemy je ze współpracownikami, aby mieć pewność, że uwzględniliśmy wszystkie potrzeby członków zespołu HemPoland. Dbamy też o to, by jasno definiować zachowania i działania, które nie są akceptowane w naszej organizacji, takie jak dyskryminacja czy mobbing.

 

 

Aktualne oferty pracy

StanowiskoDziałOpublikowano
StanowiskoAPARATOWY [K/M]DziałDział ProdukcjiOpublikowano09.11.2021Więcej
StanowiskoMłodszy Specjalista ds. Sprzedaży Międzynarodowej / Junior International Sales SpecialistDziałDział Sprzedaży MiędzynarodowejOpublikowano08.07.2021Więcej
StanowiskoKey Account Manager DACHDziałDział Sprzedaży MiędzynarodowejOpublikowano08.07.2021Więcej

 

Skontaktuj się z nami

Chcesz porozmawiać o bieżących rekrutacjach lub zgłosić się do naszej Bazy Kandydatów? Napisz lub zadzwoń do nas.

HemPoland sp. z o.o.
Ul. Władysławowo 30A
82-300 Elbląg

E-mail: rekrutacja@hempoland.eu
Telefon: +48 884 292 076